menusearch
avayeleyl.ir

همزمان با عید غدیر صورت میگیرد؛ توزیع ۱۴ هزار پرس غذای گرم دربین نیازمندان در مسجد جامع قزوین/بیش از ۱۰ میلیارد تومان کمک مردمی درعید قربان جمع آوری می‌شود

header
۱۴۰۲/۴/۵ دوشنبه
(0)
(0)
همزمان با عید غدیر صورت میگیرد؛ توزیع ۱۴ هزار پرس غذای گرم دربین نیازمندان در مسجد جامع قزوین/بیش از ۱۰ میلیارد تومان کمک مردمی درعید قربان جمع آوری می‌شود
 همزمان با عید غدیر صورت میگیرد؛ توزیع ۱۴ هزار پرس غذای گرم دربین نیازمندان در مسجد جامع قزوین/بیش از ۱۰ میلیارد تومان کمک مردمی درعید قربان جمع آوری می‌شود

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: پیش بینی می‌شود در عید قربان امسال ۱۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان توسط مردم برای نیازمندان جمع آوری شود.

 

به گزارش پایگاه خبری آوای لیل از قزوین؛ همت امانی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان که در محل اداره کل کمیته امداد قزوین برگزار شد، اظهار کرد: اعتماد مردمی سرمایه اجتماعی و پشتوانه حرکت های کمیته امدادد امام خمینی (ره) است که در سایه توکل به خداوند سبحان اجرا می‌شود.

 

وی ادامه داد: یکی از جنبه های این اعتماد همکاری و ارتباط شایسته با رسانه هاست در نتیجه این همکاری است که فعالیت های کمیته امداد امام خمینی (ره) به اطلاع عموم می‌رسد البته در تلاش هستیم باز هم این اعتماد را در میان اقشار مختلف و رسانه ها بالاتر ببریم که رمز آن خدمت مستمر و مداوم است.

 

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: مردم در فواصل و زمان های مختلف نشان داده اند که وقتی اعتماد داشته باشند برای کمک به دیگران اقدام می‌کنند و این امر در آمار فعالیت های مختلف به وضوح دیده می‌شود.

وی افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) رویکرد فعالیتش شفاف و روشن است چراکه همه تلاش و هم و غم کارکنان و رسالت قانونی ما کمک به نیازمندان و محرومان است و این امر مهم را با جدیت ادامه می‌دهیم.

 

امانی عنوان کرد: برای این منظور طرح های مختلفی تدارک دیده شده است که برخی از آنها همواره در حال اجراست و برخی دیگر در مقاطع خاص زمانی اجرا می‌شود، به عنوان نمونه جشن نیکوکاری در پایان سال برای کمک به معیشت نیازمندان و جشن عاطفه ها در اوایل مهر ماه برای کمک به تأمین نیازهای تحصیلی فرزندان نیازمندان تدارک دیده شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: از ۱۰ ذیحجه لغایت ۱۸ ذیحجه به عنوان دهه امامت و ولایت نامگذاری شده است که در روز عید قربان همچون سنوات گذشته موضوع ذبح و قربانی و توزیع میان نیازمندان را داریم.

 

توزیع ۱۴ هزار پرس غذای گرم در بین نیازمندان

 

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: در روز عید غدیر خم نیز یکی از توصیه ها اطعام است که از این رو برنامه ریزی برای طبخ ۱۴ هزار غذا و توزیع آن میان نیازمندان و محرومان انجام شده که در روز عید غدیرخم در مسجد جامع قزوین انجام خواهد شد.

 

وی گفت: در روز عید قربان ذبح قربانی عموم نیکوکاران با نظارت ناظر شرعی و بهداشتی در کشتارگاه دشت بره انجام گرفته و توزیع گوشت قربانی همان روز میان نیازمندان انجام می‌شود.

 

امانی اعلام کرد: سال گذشته بیش از ۱۰ میلیارد تومان مشارکت مردمی در طرح قربانی را داشتیم که سال جاری نیز آماده دریافت کمک های مردمی هستیم، عموم مردم نیکوکار می‌توانند از طریق کد مهربانی #۰۲۸*۸۸۷۷* اهداء کنند.

 

وی با اشاره به فعالیت های انجام شده تصریح کرد: براساس آمارها در پایان سال ۱۴۰۱ تعداد فرزندان یتیم و محسنین تحت حمایت هفت هزار و ۶۷۸ نفر بوده که ۳۲ هزار و ۷۸۵ حامی از آنها حمایت می‌کنند البته طی سه ماهه نخست سال جاری سه هزار و ۷۳۹ نفر حامی جدید به این تعداد افزوده شده اند.

 

پیشتازی شهر اقبالیه در پرداخت صدقه

 

وی اظهارکرد: مقایسه آمارها حکایت از آن دارد که میزان کمک مردمی طی سال ۱۴۰۱ به نسبت سال ۱۴۰۰ از رشد ۲۵ درصدی برخوردار است البته شهر اقبالیه در صدقه رتبه نخست استان و شهر آبگرم و آوج نیز رتبه نخست را در طرح اکرام و ایتام داشته است.

 

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: عموم مردم نیکوکار می‌توانند نذر قربانی خود را از طریق مراجعه حضوری و یا کد مهربانی و یا سایت www.۳۳۸۰۸.ir اهداء کنند.