menusearch
avayeleyl.ir

اولین جشنواره پنیر خیکی (جلدی) در. اطاقور

header
۱۴۰۲/۸/۱۱ پنج شنبه
(5)
(0)
اولین جشنواره پنیر خیکی (جلدی) در. اطاقور
 اولین جشنواره پنیر خیکی (جلدی) در. اطاقور


برگزاری اولین جشنواره پنیر خیکی(جلدی) در شهر زیبای اطاقور


اولین جشنواره پنیر خیکی(جلدی) در شهر اطاقور شهرستان لنگرود با حَور مسئولین استانی و شهرستانی و با حضور پرشور مردم اطاقور و شهرهای همجوار برگزار شد
اوای لیل: فاطمه مشفق/ پنیر خیکی(جلدی) یا به زبان گیلکی پنیر خاکه نوعی از پنیر است که در اکثر روستاهای ایران بویژه در بین عشایر و دامداران به روش سنتی تهیه و علاوه بر مصرف شخصی،مورد استقبال سایر مردم نیز قرار دارد.
بخش اطاقور از توابع شهرستان لنگرود در استان گیلان از جمله شهرهایی است که با توجه به موقعیت کوهستانی خود ،دامداری یکی از مشاغل این خطه بوده و این محصول یکی از محصولات اصلی این منطقه به شمار می‌آید.
در حاشیه این مراسم شهردار شهر اطاقور در گفتگوی ویژه با خبرنگار آوای لیل گفت: برگزاری اولین جشنواره پنیر خیکی با پیشنهاد اینجانب در جلسه شورای اسلامی شهر اطاقور مطرح گردید که با استقبال اعضای محترم شهر اطاقور برگزاری این جشنواره مصوب و بعد از چند ماه پیگیری و جلسات متعدد امروز این جشنواره با حضور پرشور مردم برگزار گردید.

اسکندری شهردار اطاقور بیان نمود: این جشنواره با هدف اصلی شناساندن منطقه گردشگری و زیبای اطاقور به مردم ایران؛ معرفی محصولات لبنی و صنایع محلی و سنتی اطاقور و همچنین ایجاد موقعیتی برای بهبود اقتصاد مردم منطقه برگزار که ان شاءالله در سال‌های آینده نیز با برنامه های متنوع تر در همین زمان و مکان برگزار خواهد شد.
شهردار اطاقور در ادامه برگزاری نمایش و سرود محلی، کشتی گیله مردی و برپایی غرفه‌های های محصولات محلی و سنتی را از برنامه های جانبی این جشنواره عنوان نمود.
وی افزود:۱۸ غرفه محصولات لبنی و سنتی در این مکان برپا گردید که با برنامه ریزی های دقیق تر در ساله‌ی آتی این غرفه ها افزایش خواهد یافت
اسکندری شهردار اطاقور در پایان از حمایت های ویژه اعضای شورای شهر اطاقور ،سازمان میراث فرهنگی،فرماندار شهرستان لنگرود و،بخشدار اطاقور و مجموعه خدوم شهرداری اطاقور که در برپایی این جشنواره یاری رسان ما بوده اند، قدردانی نمود.

 عکس
جشنواره
 عکس
عکس
 عکس
عکس
 عکس
عکس
 عکس
عکس
 عکس
عکس
 عکس
عکس
 عکس
عکس